Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
36.
CPosh + THECORATIONS. (Tumblr, Linkin Park).

36.

Dziś poważniejsza notka. Przeczytałam książkę pt. OKULTYZM Grzegorza Bacika. I chciałam się podzielić nabytymi informacjami. Temat jest bardzo obszerny więc nie będę się zagłębiać w to szczegółowo ale każdemu polecam przeczytanie takiej książki. Mówi ona o zagrożeniach płynących z uwikłania w spirytyzm, magię i wróżby.

Magia

Magia czarna i magia biała. Brzmi jak z jakiejś bajki, filmu. Bo któż z nas nie widział wróżek, czarodziejów... W bajkach jest ich pełno. A czy wiecie, że magia (czarna) jest magią śmierci? Przy pomocy tej magii można spowodować śmierć znienawidzonej osoby.  Nawet przez zabawę w różnego rodzaju gusła, seanse spirytystyczne możemy zainicjować współpracę z duchami. Zapewne także słyszeliście o czymś takim jak "Złe oko". To wszystko podchodzi pod satanizm. Jeśli np. matka powie swojemu dziecku : Idź do diabła! , wtedy to dziecko jest narażone na działanie szatana. Należy uważać na to, jakie słowa się wypowiada.

Zabobony i przesądy

Drzewka szczęścia, słoniki,podkowy, pechowa 13, czarny kot, horoskopy... Można by tak wymieniać bez końca. Większość ludzi przyzwyczaiła się już do tego i nic sobie z tego nie robi. To jest normalne. A tak być nie powinno. Wszystkie te rzeczy, sam fakt, że wierzymy w nie źle na nas działają.  Te wszystkie zabobony zaprzeczają 1 przykazaniu. Nie chce nikomu prawić kazań, mówic co ma robić ale warto spróbować mówić o tym. Może akurat znajdzie się ktoś, komu ta wiedza się przyda. Każdy ma prawo robić co mu się podoba. Ale wiele rzeczy jest złych a my nawet o tym nie wiemy.

Spirytyzm, astrologia, kartomancja, radiestezja, bioenergoterapie, reiki, homeopatia, irydologia, akupunktura, aromaterapia, Feng Shui, Sai Baba... To wszystko i wiele innych rzeczy nie jest dla nas dobre.  Warto poczytać o tym wszystkim, z ciekawości. Naprawdę polecam. I nie trzeba być jakoś specjalnie wierzącym. A naprawdę warto wiedzieć więcej.


Głosuj (3)

BlondynkA 17.06.2010 [Powrót] Komentuj


po pierwsze, wiesz moja droga co to jest satanizm? a zastanawiałaś się kiedyś nad słowami "biała" i "czarna" magia? nie? no to warto poświęcić temu troche więcej czasu. Nie wierz od razu jednemu gościowi, który sobie coś tam napisał, większość to co piszą w takich książkach robi pranie mózgu, nie możesz powoływać się tylko na jedno źródło, magia wcale nie jest zła i nie ma nic wspólnego ze satanizmem, jedynie źle wykorzystana może obrócić się przeciwko magowi albo raczej amatorowi, który myśli, że wie, bo coś przeczytał i spróbował i mu się raz udało. Nie piszę tego żeby cie ostro skrytykować, tylko uświadomić. Zapraszam do siebie.
okultyzm.magia.blog4u.pl
gabi15 27.07.2010
http://gabi15.id.joe.pl/ IP: zalogowany

A ile miałaś?

I dzięki. :]
Oleana 18.06.2010
brak www IP: 83.21.194.31

O jakie ciekawe rzeczy...
Chyba zaczne uważać na to co zawsze palne bez zastanowienia :)
www.paaath.blohspot.com
Paaath 17.06.2010
brak www IP: 195.117.201.188

Według mnie nie ma podziału na magię czarną i białą. Nota bene, osoba decydująca się na korzystanie z niej odrzuca chrześcijańskie postrzeganie świata (magia to co innego niż satanizm, który istnienie Boga uznaje), czyli NIE uznaje przykazań, nieba i piekła. Wyjątkiem są magowie Chaosu, korzystający z dość specyficznego systemu magicznego. Aby wiedzieć więcej, należy czerpać z wielu źródeł, także od samych praktykujących.
Pozdrowienia od Chaotki- Thelemitki, Casty eM;)
sieroty-sieci.blog4u.pl 17.06.2010
brak www IP: 83.7.17.43

http://cheerful.blog4u.pl/
paula 17.06.2010
brak www IP: 77.253.114.72

ciekawa notka :) ja ksiązek takich nie czytam ale szczerze czasem lubię popatrzeć na horoskop albo takie właśnie jak to ujęłaś zabobony :) a co do "idź do diabła !" to pewnie jestem niegrzeczna przez to że tyle razy to słyszałam ;D zainteresowała mnie ta notka bo...sama wierzę w duchy. naprawdę. sądzę że po śmierci silną wolą możemy coś zdziałąć na ziemi jeszcze, może to głupie ale tak sądzę. pozdrawiam :)
paula 17.06.2010
brak www IP: 77.253.114.72

Jasne,że dam znać.
Mam nadzieję,że się nie skompromituję :/

I czekam na Twoje :P
eWiCzKa 17.06.2010
brak www IP: 195.117.1.3